DENIOS s.r.o
Na Jelence 1330
386 01 Strakonice

Tel.: +421 800 11 80 70
E-Mail: obchod@denios.cz
Internet: www.denios.sk

NeK-Ú-Pte zbytočne riziká!

Zakopnutie, pošmyknutie, pád sa dlhodobo drží na popredných priečkach úrazových štatistík. Podľa štatistík bolo v roku 2018 hlásených 46 223 pracovných úrazov s pracovnou neschopnosťou, pričom sa najviac pracovných úrazov s pracovnou neschopnosťou stáva v spracovateľskom priemysle. Klzká podlaha - Úraz - PN, to je najčastejší scenár podceňovania "maličkostí". Veľký vplyv majú aj v mnohých prípadoch podceňované „maličkosti“, ako je zlý stav povrchov, podláh a dopravných ciest. V bežnej každodennej prevádzke však tiež číhajú ďalšie skryté nástrahy, ako napr. všade sa povaľujúci materiál či náradie alebo nedostatočné označenie rizikových miest.

Tak nekúpte zbytočne riziká! Predstavujeme Vám 5 opatrení, ktoré Vám pomôžu účinne predchádzať týmto rizikám.

5 tipov, ako zabrániť rizikám nehôd

1. Stojte pevne na zemi

Venujte väčšiu pozornosť svojim podlahám! Príliš hladká štruktúra povrchu, nízky koeficient trenia alebo dokonca aj zub času, spôsobujúci nevyhnutné opotrebenie podláh, predstavujú doslova živnú pôdu pre riziká K-Ú-P. Taká podlaha totiž nemusí zaručiť dostatočnú protišmykovosť. So špeciálnymi protišmykovými rohožami, páskami, schodovými lištami či protišmykovým náterom si zaistíte pevné státie a bezpečný krok kdekoľvek!

2. Šmykľavku prenechajte deťom

Znečistenie napríklad vytekajúcimi kvapalinami, tukmi, mastnotou, olejom, prachom a pod. môže z podlahy rýchlo urobiť hotové klzisko! Pokrytím podláh čistiacimi podlahovými rohožami znížite nechcené roznášanie nečistôt na podrážkach topánok a pomocou vhodných prostriedkov a zariadení určených na čistenie povrchov získate ľahko kontrolu nad všetkými nečistotami a zaistíte tak rýchlo opätovnú bezpečnosť v prípade, že sa niečo pokazí. DENSORB sorbenty Vám „v cuku letu“ pomôžu spoľahlivo zatočiť s rozliatymi nebezpečnými kvapalinami.

3. Upracte si pod nohami

Spleť káblov? Povaľujúci sa materiál a náradie všade naokolo? Káble a hadice natiahnuté naprieč dopravnými cestami? Tak tu, dámy a páni, číha riziko snáď na každom rohu! Nerovnosť povrchov, spôsobená napríklad v dôsledku uvoľnených alebo popraskaných krytín, predstavuje tiež vysoké riziko zakopnutia. Zvíťazte nad týmto rizikom raz a navždy pomocou prejazdových mostíkov, zmesí na opravu škár či skríň na náradie a materiál, kde bude mať každá vec svoje miesto.

4. Vyznačte správnu cestu

Vyznačte vhodnými prostriedkami bezpečnú cestu naprieč vašou spoločnosťou! Oddelením a vyznačením dopravných ciest a ciest pre peších sa vyhnete nebezpečným kolíziám. Pomocou vhodného podlahového značenia upozornite na rozdiely vo výške podlahy, označte znížený strop či zabezpečte nebezpečné oblasti, ako sú šachty a stavebné jamy, pomocou ochranných bariér.

5. Zabezpečte si dobré svetlo

Nemusíte byť práve fotograf, aby ste vedeli, aké je dôležité mať vhodné a dostatočné osvetlenie. Mať dobré svetlo je teda posledným dôležitým faktorom, ako predchádzať rizikám K-Ú-P. Aj keď budete mať oči neustále otvorené, môžu zostať prekážky či kaluže uniknutej kvapaliny pri nedostatočnom osvetlení vašim očiam skryté.

Potrebujete pomôcť

Neváhajte a dajte nám o tom vedieť! Radi Vám pomôžeme.
Sme tu pre Vás!

Poradenstvo zdarma 0800 11 80 70

Mohlo by Vás tiež zaujať:

Načítam…
Prihlásiť sa
Radi Vám poradíme!

Zavolajte nám alebo nám napíšte, ozveme sa Vám čoskoro!

Po - Pia: 08:00 - 16:00